P.H.U. STYLO-DOM Ewa TokarskaJak wybrać tapety do malowania


Jednym ze sprawdzonych sposobów na całkowitą i szybką metamorfozę wnętrza są tapety do malowania dostępne w ofercie serwisy stylo-dom.pl. Dzięki nim można zatuszować wiele niedociągnięć, jakie pojawiły się w trakcie remontu, a nawet skaz takich jak szczeliny, rysy i nierównością. Sama farba to czasami za mało, dopiero dzięki użyciu tapety można uzyskać odpowiednią estetykę. Jak w prawidłowy sposób wybrać tapety, które nie tylko dekorują, ale przede wszystkim tuszują?

Co zapewniają takie tapety?

Okleiny ścienne, które można malować, nie są wykonywane na zwykłym papierze, ale na jego specjalnym rodzaju albo na tworzywach sztucznych. Są to materiały odporne na działanie wilgoci, uszkodzenia oraz na odkształcanie. Taką ścianę można również czyścić przy użyciu lekkich środków domowych i miękkiej szmatki. Za wyborem okleiny przemawiają jednak nie tylko praktyczne względy. Rozwiązanie można wybrać również dla uzyskania ciekawego efektu dekoracyjnego we wnętrzu. Po takie tapety sięgają na przykład dekoratorzy wnętrz, którzy chcą nadać ścianie ciekawą teksturę. Poza tym tego typu tapety mogą nadać ścianie unikatowe właściwości.

Czym kierować się przy wyborze?

Wybierając tapetę do malowania, warto na początku zwrócić uwagę na jej trwałość. Najbardziej atrakcyjne cenowo są tapety papierowe, jednak nie są one tak wytrzymałe jak modele winylowe. Są one pokryte warstwą polichlorku winylu, który zapewnia odpowiednią ochronę przed szkodliwymi czynnikami z zewnątrz, w tym przed oparami oraz wilgocią. Można je zatem z powodzeniem stosować nawet w kuchni. Drugim istotnym czynnikiem jest oczywiście wygląd. Tapety do malowania pozwalają uzyskać ciekawy efekt. Warto dopasować go do ogólnego stylu aranżacji – na przykład model o fakturze cegły doskonale pasuje do pomieszczeń w stylu industrialnym. Ostatnim z omawianych czynników jest przeznaczenie. Tapety winylowe można stosować wszędzie – w przestrzeni domowej, w biurze i miejscach publicznych. To trwała, estetyczna i uniwersalna ozdoba ściany na każdą kieszeń.Pozostaw swoją opinię o firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)Podobne Firmy

Zielona Firma Sp. z.o.o
ul. Bociana 22a, 31231 Kraków
Mediglobal Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa
ul. Pod Stokiem 39, 30236 Kraków
Ślubny Impresariat
ul. Rynek Główny 33, 31010 Kraków