Mediglobal Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowaTłumaczenia medyczne - Francuski


Tłumaczenia z zakresu medycyny i farmacji są tłumaczeniami specjalistycznymi, na które jest bardzo duże zapotrzebowanie. Są to tłumaczenia wymagające zarówno znajomości branży, jak i olbrzymiej wiedzy językowej. Tłumacz musi wykazać się znajomością wielu trudnych i specjalistycznych terminów oraz słów ściśle medycznych. Musi też znać bardzo dobrze język, z którego bądź na który tekst jest tłumaczony. Dlatego też biura, które zajmują się profesjonalnymi tłumaczeniami takich tekstów, muszą zatrudniać translatorów z przygotowaniem zarówno lingwistycznym, jak i merytorycznym.

Bardzo często klienci zlecają fachowcom tłumaczenia medyczne z francuskiego na język polski i odwrotnie. Tłumacząc takie teksty, trzeba ściśle wpasować się w konwencję danego języka, ale jeszcze ważniejsze jest to, aby przetłumaczony tekst był poprawny merytorycznie i był zrozumiały dla odbiorcy. Dlatego też nierzadko translatorzy muszą odbywać konsultacje z lekarzami medycyny różnych specjalności. Takie konsultacje pomagają im na bieżąco poznawać nowe terminy i fachowe nazwy chorób z takich dziedzin medycyny jak:

  • onkologia
  • laryngologia
  • kardiologia
  • pediatria
  • czy stomatologia.

Takie konsultacje z ekspertami z różnych dziedzin medycyny są dużym ułatwieniem w pracy translatora.

Chcąc mieć pewność, że dokumentacja medyczna i każdy inny tekst z tej branży, będzie dokładnie przetłumaczony, warto nawiązać współpracę z biurem Medi.Global. Można liczyć na tłumaczenia szeroko pojętej dokumentacji medycznej, są to np.:

  • wypisy lekarskie
  • opisy zdjęć rentgenowskich, wykresów ultrasonograficznych czy też wyników tomografii komputerowej
  • diagnozy lekarskie
  • zalecenia lekarzy specjalistów
  • karty pacjentów.

Eksperci z biura tłumaczeń mają także w ofercie tłumaczenia tekstów medycznych, różnych prac naukowych z tej dziedziny, a także instrukcji obsługi najnowocześniejszego sprzętu medycznego i wyrobów medycznych.

Rekomendowane biuro translatorskie może pochwalić się certyfikatem Systemu Zarządzania Jakością zgodnym z ISO 9001 i ISO 17100. Certyfikaty dotyczą tłumaczeń z zakresu medycyny i nauk przyrodniczych. Gwarantuje to precyzyjne i jak najbardziej zgodne z oryginałem przetłumaczenie zleconego tekstu medycznego.Pozostaw swoją opinię o firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)WWW: https://medi.global/
Numer telefonu: +48 12 400 44 44
Miejscowość: Kraków
Adres: Pod Stokiem 39
Kod pocztowy: 30-236

Firma została dodana: 2019-06-04
Źródła:
https://medi.global/tlumaczenia-medyczne/Autor wpisu: Eliza Makowska


Podobne Firmy

Zielona Firma Sp. z.o.o
ul. Bociana 22a, 31231 Kraków
P.H.U. STYLO-DOM Ewa Tokarska
ul. Zielona 55, 33300 Nowy Sącz
Ślubny Impresariat
ul. Rynek Główny 33, 31010 Kraków