F.H.U Interbis Mirosław WalenciakCzy magiczny dywan nadaje się jako element rehabilitacji dziecka z autyzmem?


Dostarczanie odpowiednich rodzajów bodźców jest niezwykle ważne u dzieci ze spektrum autyzmu. Kluczowe jest przede wszystkim stopniowe przyzwyczajanie maluchów do różnych dźwięków, kolorów i wrażeń zmieniającego się wokół nich świata. Niweluje to strach oraz niechęć dziecka do poznawania otoczenia, ułatwia też adaptację w społeczeństwie i nawiązanie relacji z rówieśnikami.

Sala ćwiczeń, na której przebywają autystycy, powinna być wyposażona w elementy bodźcowe, które można wdrażać etapami. Dobrą opcją jest magiczny dywan, którego ustawienia techniczne pozwalają na zmianę głośności oraz natężenia jasności. Przyzwyczajanie dziecka do nowych wrażeń można wtedy rozpocząć od cichej muzyki i przytłumionych kolorów, a następnie stopniowo zwiększać parametry. Atutem tego multimedialnego narzędzia jest też możliwość wgrania do systemu odpowiednich treści. Może posłużyć jako sposób na uspokojenie malucha poprzez odtworzenie mu jego ulubionej melodii.

Podłoga interaktywna z powodzeniem znajdzie zastosowanie w placówkach integracyjnych. Z uwagi na jej wielozadaniowość mogą z niej korzystać nie tylko dzieci chore, potrzebujące specjalistycznej terapii, ale także zdrowe. Magiczny dywan to również duże ułatwienie w prowadzeniu zajęć, które docenią z pewnością nauczyciele oligofrenopedagodzy. Wykorzystywanie podczas lekcji nowoczesnych technologii zwiększa zainteresowanie maluchów oraz pozwala grupie lepiej się zintegrować. Dodatkowo jest to również sposób na naukę poprzez zabawę. Dzieci mogą uczyć się dzięki temu liczyć, pisać, poznawać cuda świata oraz poprawiają swoją kondycję fizyczną poprzez różnego rodzaju aktywności wskazywane przez urządzenie.

Magiczny dywan to sprawdzona metoda rehabilitacyjna nie tylko dla autystyków. Sprawdzi się także podczas terapii osób z różnymi formami upośledzenia umysłowego, a nawet z niektórymi niepełnosprawnościami ruchowymi. Możliwości zastosowań jest mnóstwo. Dodatkowo przy zakupie podłogi interaktywnej można od razu zaopatrzyć się w dedykowane pomoce naukowe w postaci programów multimedialnych przeznaczonych dla dzieci ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi. 

Sam magiczny dywan można znaleźć w ofercie dostępnej na stronie internetowej tanietablice.pl. Dostawca, oprócz wysokiej jakości proponowanego asortymentu, zadbał również o jego atrakcyjną cenę. Pozostaw swoją opinię o firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://www.tanietablice.pl
Numer telefonu: 791 744 149
Miejscowość: Środa Wielkopolska
Adres: os. Jagiellońskie 42
Kod pocztowy: 63-000

Firma została dodana: 2022-05-21
Źródła:
https://www.tanietablice.pl/podlogi-i-scianki-interaktywne/1201-magiczny-dywan-podloga-interaktywna-.htmlAutor wpisu: Sebastian Jankowski


Podobne Firmy

Kartop
ul. Zwycięstwa 37, 64800 Chodzież
2Koła & Ski
ul. Szkolna 56, 62-002 Suchy Las / Poznań
ULISSES Sp. z o.o.
ul. Górnośląska 69A, 62800 Kalisz