Niepubliczne przedszkole i żłobek - Latawce dmuchawcePrzedszkola w Poznaniu - jakie zajęcia oferują?


Metoda Montessori to system wychowawczy i edukacyjny, który jest bardzo popularny na całym świecie. Polega na kształtowaniu umiejętności młodego człowieka w sposób dostosowany do jego indywidualnego tempa rozwoju. Ważne jest, by dzieci mogły poznawać otaczający je świat za pomocą pięciu zmysłów. Wychowawca powinien przyjąć rolę obserwatora, który daje możliwość samodzielnego wyboru i nie narzuca konkretnych działań. 

Metoda ta jest stosowana w placówce Latawce Dmuchawce. Dzieci mogą w swoim tempie rozwijać własne umiejętności, zdolności i talenty. Nie stosuje się systemu kar i nagród, nie ocenia podopiecznych. Panuje tu atmosfera przyjaźni. Każdy człowiek jest indywidualną istotą i ma prawo do samodzielnych decyzji. Wychowawcy wspierają swoich podopiecznych. Dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach sensorycznych, muzycznych, matematycznych i językowych. Uczą się konstruktywnego rozwiązywania problemów.  Opiekunowie  dbają o to, by maluchy mogły odkrywać własne talenty oraz zainteresowania, niczego im nie narzucają i starają się zaspokoić potrzebę bliskości i bezpieczeństwa. Dużą rolę przywiązuje się do regularnej aktywności fizycznej. Uprawianie sportów, muzyka i taniec to tylko niektóre z zajęć, w których mogą uczestniczyć przedszkolaki. Placówka dysponuje dużym ogrodem, w którym dzieci chętnie dbają o rośliny i obserwują ich wzrost. Mają możliwość zdobywania wiedzy poprzez eksperymenty oraz doświadczalne przygody, które są wyjątkowo atrakcyjne i ciekawe dla najmłodszych. 

Dobre przedszkola w Poznaniu to miejsca przyjazne dla maluchów. Uczą swoich podopiecznych wzajemnego szacunku do drugiego człowieka i zasad panujących w grupie. Brak sztywnych wytycznych, możliwość samodzielnego podejmowania decyzji, a także zajęcia dostosowane do możliwości najmłodszych sprawiają, że dzieci wyrastają na pewnych siebie i samodzielnych ludzi. Warto pozwolić pociechom rozwijać się we własnym indywidualnym tempie. Z pewnością przyniesie to wiele korzyści i pozytywnie wpłynie na ich przyszłe życie.Pozostaw swoją opinię o firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)WWW: https://latawce-dmuchawce.pl/
Numer telefonu: 664 195 245
Miejscowość: Poznań
Adres: Karpia 17B
Kod pocztowy: 61-619

Firma została dodana: 2022-07-16
Źródła:
https://latawce-dmuchawce.pl/o-przedszkolu/Autor wpisu: Lidia Jankowska


Podobne Firmy

Kartop
ul. Zwycięstwa 37, 64800 Chodzież
2Koła & Ski
ul. Szkolna 56, 62-002 Suchy Las / Poznań
ULISSES Sp. z o.o.
ul. Górnośląska 69A, 62800 Kalisz