Biuro tłumaczeń specjalistycznych SpecTłumaczCzym cechują się dobre tłumaczenia marketingowe?


Polscy przedsiębiorcy coraz częściej współpracują z kontrahentami zagranicznymi i rozszerzają swoją działalność na inne kraje. Żeby móc od początku dobrze wejść na rynek i jak najlepiej się zaprezentować, istotne jest to, aby zaprezentować jak najlepszy wizerunek. Swoje produkty i usługi należy wobec tego reklamować w sposób, który zostanie przyjęty z entuzjazmem we wskazanym kraju. W tym celu warto zlecać tłumaczenia marketingowe ekspertom, którzy wiedzą, że w tego typu przekładach liczy się nie tylko merytoryka. 

Dobrze zrobiony przekład, zabarwiony kontekstem reklamowym zawiera oczywiście wszystkie istotne informacje, dotyczące danych wyrobów i świadczeń. Natomiast, musi być wzbogacony o taką perswazję, jaka jest przyjmowana pozytywnie przez ludzi w danym kraju. Tłumacz musi znać więc kontekst kulturowy oraz wczuć się w zachowania i emocje społeczne. Poza znajomością języków obcych kluczowa okazuje się więc znajomość podstaw z komunikacji interpersonalnej oraz rozeznanie w tym, jak w wybranym państwie funkcjonują ludzie. Nie bez znaczenia jest oczywiście posiadanie stosownej wiedzy marketingowej. 

Kreatywność to kolejna cecha, jaka powinna wyróżniać poprawnie zrobione tłumaczenia o charakterze marketingowym. Jeśli teksty mają znaleźć się na różnych odnośnikach, to przekład będzie pod względem formy zawsze do nich dopasowany. Usługa może być też poszerzona o przygotowanie strony internetowej w wersji zagranicznej oraz o tłumaczenie tekstów reklamowych z języka, jakim posługuje się kontrahent. Podstawą jest to, aby szczegóły współpracy były zawsze wyznaczone indywidualnie, ponieważ liczy się kontekst przekazu nastawionego na jak najlepszą prezentację określonej marki. Wymagania takie spełniają lingwiści pracujący w firmie SpecTłumacz i dobrze będzie się do nich kierować właśnie wtedy, gdy poszukuje się rzetelnego biura tłumaczeń. Priorytetem dla ekspertów ze wskazanej firmy jest to, aby w obcym języku oddać to, co chce finalnie przekazać grupie docelowej przedsiębiorca. Pozostaw swoją opinię o firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)WWW: https://spectlumacz.pl/
Numer telefonu: 32 494 32 69
Miejscowość: Rybnik
Adres: Konarskiego 12
Kod pocztowy: 44-274

Firma została dodana: 2022-11-03
Źródła:
https://spectlumacz.pl/dziedziny-tlumaczen/tlumaczenia-marketingowe/Autor wpisu: Alan Krawczyk


Podobne Firmy

Netpaka.eu
ul. Powstańców Śląskich 54, 42700 Lubliniec
MY WISH KATARZYNA SOWIŃSKA
ul. Kwiatowa 63, 42-231 Stary Broniszew
Łukasz Sojka Firma Handlowo Usługowa
ul. Nowa 1335, 34381 Radziechowy