MASTER ParkietJak wybrać i po co stosować olej do tarasów?


Drewniane powierzchnie pięknie wyglądają, zaprowadzają w otoczeniu niezwykły klimat i są ogólnie pożądane. Jednak ich wymogiem jest zapewnienie odpowiedniej pielęgnacji, czego potrzebują zwłaszcza drewniane elementy znajdujące się na zewnątrz, a zatem wystawione na wpływ szkodliwych czynników atmosferycznych. W polskim klimacie jest ich całe spektrum, zatem pielęgnacja na przykład drewnianego tarasu musi być naprawdę staranna.

Nie oznacza to jednak, że takie powierzchnie wymagają wiele wysiłku włożonego w ich utrzymanie. Prace konserwacyjne wystarczy przeprowadzać raz na jakiś czas, zwłaszcza jeśli użyje się do tego dobrego preparatu, dającego rezultaty na długo. Niezbędne jest też odpowiednie czyszczenie, gdyż z drewnem nie można postępować w przypadkowy sposób - nie znosi ono rysowania czy nadmiernego kontaktu z wilgocią.

A jak zadbać o taras? Nawet jeśli jest on zadaszony, drewno będzie narażone na wpływ wilgoci, mrozu czy wysokiej temperatury, zatem potrzebuje preparatu wzmacniającego, ochronnego oraz impregnującego, tworzącego na powierzchni szczelną warstwę, nieprzepuszczającą wody i wilgoci. Tarasy stosunkowo rzadko pokrywa się lakierem czy bejcą, gdyż, na skutek kontaktu z czynnikami z otoczenia, powłoki te mogłyby szybko zacząć się łuszczyć. Znacznie częściej stosuje się olej do tarasów, który wnika w drewno, wzmacniając je i tworząc na powierzchni powłokę ochronną. Wielką zaletą takiego preparatu jest też nadawanie estetyczniejszego wyglądu drewna. Można uzyskać połysk lub matowe wykończenie, ale zawsze korzyścią jest podkreślenie usłojenia i naturalnej struktury drewna, a także dodanie głębi koloru. Oczywiście, na wszystko to, jak i skuteczną ochroną przed zagrożeniami, skutkującą wydłużeniem żywotności drewna, można liczyć jeśli wybierze się dobry produkt oraz stosuje go zgodnie z zaleceniami producenta - pod kątem poprawności stosowania oraz częstotliwości aplikacji. Warto też dobrać rodzaj oleju do rodzaju drewna.

Szeroki wybór takich produktów można znaleźć na stronie sklep.masterparkiet.com.pl.Pozostaw swoją opinię o firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)WWW: https://sklep.masterparkiet.com.pl/
Numer telefonu: 509 358 604
Miejscowość: Warszawa
Adres: Adama Mickiewicza 65
Kod pocztowy: 01-625

Firma została dodana: 2023-09-28
Źródła:
https://sklep.masterparkiet.com.pl/pl/c/Oleje-do-tarasow/27Autor wpisu: Jacek Michalski


Podobne Firmy

pogotowie-komputerowe24h.pl
ul. Lazurowa 87a, 01-479 Warszawa
Beauty-Art
ul. Zgoda 13, 00012 Warszawa
Glassandmore.pl
ul. Bruzdowa 19a, 02994 Warszawa